De moeilijkheidsgraad van deze route is blauw (gemiddeld).
Je kunt de route starten bij:
Er is een GPS-track bestand beschikbaar.
De startcoördinaten zijn: N 52.406968, E 5.34732.
De Mountainbikeroute ligt in de het Kotterbos in de Flevopolder. Het Kotterbos ligt naast de Oostvaardersplassen en is een van de vele door Staatsbosbeheer gecreëerde bossen bij de aanleg van de polder. De Oostvaardersplassen is een internationaal bekend natuurgebied.
Niet alleen door de grote hoeveelheden vogels die er te zien zijn, maar ook door de ontstaanswijze. Na de drooglegging van de zuidelijke Flevopolder bleef in de laaggelegen delen van de polder een gebied met veel water over, dat ongebruikt bleef. De natuur kon hier zijn gang gaan en er ontwikkelde zich een moeras met plassen, rietvelden en wilgenbossen. Behalve uit dit moeras bestaan de Oostvaardersplassen ook uit een droge tot natte landzone van 2000 hectare, die het hele jaar wordt begraasd door Heck-runderen, edelherten en Konik-paarden.
De mountainbikeroute Almere (Kotterbos) loopt links en rechts van de Lage Vaart en strekt zich uit tot aan de rand van het natuurgebied Oostvaardersplassen. Het gedeelte richting de Oostvaardersplassen is een afwisselend gebied met smalle paden door moerasgebieden en loofbossen. In de bossen zijn leuke singletracks aangelegd. Ook vind je hier enkele kunstmatige heuvels.
In het Vaartplasgebied en langs de Trekweg vind je donkere bospaadjes met singletracks. De singletracks omvatten verrassende elementen: een houten bruggetje, laaghangende takken en een stuk tussen een smalle bomenrij door. Een technisch gedeelte. Je verlaat dit gebied via een glooiend slingerpad op het talud van de Buitenring. Aan de andere kant van de Buitenring is een stuk aangelegd met steile klimmen en spannende afdalingen.
De route is volledig voorzien van half verharding. Hierdoor is de route, ondanks de kleigrond van de polder, nu het hele jaar door te rijden.
De mountainbikeroute wordt beheerd door vrijwilligers van Stichting MTB&More in samenwerking met Staatsbosbeheer.
Ontwikkelingen en onderhoud aan de route zijn te volgen via Facebook en Instagram.
Duidelijk anders.
Bedachte natuurgebieden, die wilde polder worden. Eigenzinnige landgoederen. Eigentijdse poldersteden, spectaculaire landschapskunst. Flevoland, op de bodem van de vroegere Zuiderzee, lijkt op niets dat al bestaat. Je herkent het meteen als je door Flevoland fietst. De heldere lijnen, die ruimte, dat moderne; dit kan alleen maar Flevoland zijn.
Reacties
Beoordeel routeLekker gefietst met de club. Route is mooi geworden en lag er goed bij. Net gemaaid en de gravel klinkt al lekker in dus lekker kunnen scheuren. Dank je wel toppers voor het onderhoud
Weer deze track gereden. Gedeelte begon alweer dicht te groeien. Lag er verder wel mooi bij.
Prima route voorzien van een granulaat ondergrond
Die op sommige plaatsen behoorlijk veranderlijk is
Voor een groot gedeelte prima gesnoeid maar sommige plekken begint het wel dicht te groeien
Vandaag lekker deze ronde gereden. Track ligt er mooi bij maar moet nog wel ingereden worden.
Ik wou de qr code scannen maar kreeg de melding qr.code werkt niet.
Ronde flink aangepakt met granulaat. Gereden tijdens de heropening van de niwue route. Helaas momenteel wel een stuiterende track geworden die de komende tijd nog goed ingereden en geegaliseerd moet worden, maar dat is logisch. In veel bochten is weinig grip, en in sommige bochten is een negatieve verkanting. Wel goed berijdbaar en een mooie ronde. Fijn om te zien dat er veel tijd en energie in gestoken wordt! Groeten MTB NOP
De route is bedekt met kattenbak gruis.
Het moest ingereden worden.
Er is gebruik van de autoweg heuvel.
Er zijn pittige klimmetjes en een drop.
Er zijn nieuwe singletracks en bruggen.
😻😻😻
Waardeloos mensen en dan ook nog een vignet echt niet kom hier nooit meer terug
Vaak langs gereden, nu toch maar eens gereden. Route is echt aangepakt met gravel. Moet nog wel ingereden worden.
Zal deze zeker wat vaker gaan rijden.
Wat waardeloze route... je rijdt over een lang bergje los grind en je moet opletten dat je wiel er niet naast gaat. Laten we maar niet over de bochten beginnen. Bewegwijzering ontbreekt... kom je een pad uit, pijltje naar links, kijk je om.. staat er pijltje wat je hetzelfde pad in stuurt tegen de richting in.... kansloze route ZONDE VAN JE TIJD!!!!
De gravel in de bochten is echt ver-schrik-kelijk. Misschien dat het ooit nog wat wordt, maar nu is het onberekenbare ellende