De route is gemarkeerd met houten palen met in het rood het internationale MTB-teken (driehoek met daaronder 2 rondjes).
De moeilijkheidsgraad van deze route is blauw (gemiddeld).
Je kunt de route starten bij:
Er is een GPS-track bestand beschikbaar.
De startcoördinaten zijn: N 51.404218, E 5.751495.
De route in Asten is gelegen in het natuurgebied De Peel. De Peel, gelegen op de grens tussen Brabant en Limburg, is een lust voor het oog. Prachtige moerassige gebieden, vaarten en kanalen met gezellige plaatsen die u volop te bieden hebben. De 'kern' van het Brabantse Peelgebied wordt gevormd door de gemeenten Asten, Deurne, Gemert-Bakel en Someren.
De route voert door verschillende bosgebieden ten noorden en ten zuiden van Asten. Het is dan ook de terreinverschillen die de route interessant maken.
Zo rijd je door De Schietbaan, een wandelbos met een niet meer gebruikte toneelberg.
In Oostappen bevinden zich zandverstuivingen uit de oudheid en in de Polderse bossen zie je natuurlijke glooiingen uit de IJstijd. De Dennendijkse bossen daarentegen zijn wat moderner, met rechte en kronkelige paden.
Het gehele parcours kan als 'pittig' omschreven worden. Toch zijn de routes ook voor minder getrainde mountainbikers goed te fietsen. De geasfalteerde verbindingsroutes zijn waarschijnlijk een welkome afwisseling na het klimmen en dalen!!
Op de route is een verbindingsroute aangegeven naar de mountainbikeroute van Liessel die weer verbonden is met de routes Deurne en Vlierden.
VVV de Kempen-de Peel, 040-2323162
Wanneer er routebordjes ontbreken of onvolkomenheden op de tracks zijn, kun je dit doorgeven aan 'Meldpunt Visit Brabant'.
Reacties
Beoordeel routeWhat a pity! In the past I really liked the part of the track "Dennendijkse Bossen". Today my wife and me tried to ride the track, but it was impossible. Absolutely NO Trackkeeping. High grass and other plants everywhere you cannot even see the track. We gave up after the first two kilometers. Hope that the track is improved again.
Ik vind het wel sneu voor de onderhoudsploeg 🙁 maar dennendijk wordt flink verwaarloosd !!!
Ze zijn wat aan het stoeien geweest met de route borden om er nog iets van te maken, maar als ze dan verder ook niks meer maaien of snoeien kun je de route beter opheffen. Sorry dit klinkt wel erg grof maar het zou wel sonde zijn als dit niet snel hersteld zou worden. Ze moeten de hulp van gemeente Asten maar eens vragen om dit project te redden.
Op veel stukken is de route niet eens zichtbaar.sterke .
Er zijn in het dennendijkse bos route bordjes verzet, waardoor je in lusjes blijft rijden. Heel vreemd.
De route bestaat uit 4 verschillende lusjes, welke doormiddel van verbindingsroutes aan elkaar zijn gemaakt. Bij de Dennendijkse bossen is niet te rijden vanwege het water, de andere 3 liggen er goed bij. Bikeparkje is een leuke toevoeging met wat rollers, kombochten, wallrides en twee drops. Verder niet heel uitdagend.
Ik wilde de hele route rijden vanaf Vlierden. Oostappense Heide is prima uitgezet, maar verbindingsroute is na de A67 een zoekplaatje. Na wat draaien en keren weer teruggegaan. Jammer.
Eerste stuk beoordeeld.
Het gedeelte door de Dennendijkse bossen is zeer slecht grote stukken incl de bruggetjes staan onderwater daar komt nog bij dat er onderhoud aan het bos is gedaan met zware Machines waardoor zeer diepe lang sporen zijn die ook weer onder water staan.
kort samen gevat geen doorkomen meer aan.
Jammer want het is anders een leuke route.
Ik hoop als het wat op gedroogd is, de paden en de route weer hersteld worden.
de ster beoordeling is ook niet relevant
Alleen het deel in de Dennendijkse bossen gereden, door de sneeuw en over het ijs. Op veel plekken was de route niet berijdbaar doordat er delen onder water staan met een ijsplaat van 2 cm erop. Het was even puzzelen om de weg te vervolgen. Naast deze winterse omstandigheden is een gedeelte van de route flink stuiteren door grote graafmachinesporen. Onderhoud is hard nodig.
Op zich een erg mooie route, met leuke technische stukken, en wat asfalt tussen de lussen om op adem te komen. Ondanks de regen afgelopen maanden is de route zeer begaanbaar (dit in tegenstelling tot andere routes op dit momen). Helaas is het niet allemaal positief; De route is extreem slecht aangegeven op sommige punten. Soms heel overdreven elke 50mtr een pijl, maar op de meest cruciale stukken is het remmen, zoeken, omdraaien, telefoon erbij. daardoor een hele lus gemist zelfs! Extreem jammer
Op dit moment is de Dennendijkse bossen omgeploegd door de renovatie werkzaamheden en daardoor voor een groot gedeeldte een drama en niet te nemen hindernis.
Voorlopig dit stuk vermijden!!!!
Ondanks alle spook verhalen over de verbindingen toch maar eens geprobeerd. En t valt reuze mee, alles is prima te volgen. Nee, de stukken asfalt zijn niet leuk en de afzonderlijke delen zijn op zichzelf natuurlijk veel toffer, maar voor de kilometers is het prima. Die komen overigens op een ruime 38 ipv de genoemde 35