MTBroutes.nl Overzicht van alle Nederlandse mountainbike routes

Leusden

  • Provincie Utrecht
  • 24,4 kilometer
  • 199 hoogtemeters
  • 3,78 sterren
  • Vignet vereist
Legenda: Route Afkorting
Hoogteprofiel:
Routevideo:
Lengte van de route
De route heeft een lengte van 24,4 kilometer.
De rijrichting is linksom (CCW).
Markering
De route is gemarkeerd met palen met in het blauw het internationale MTB-teken (driehoek met daaronder 2 rondjes).
Startlocatie

Je kunt de route starten bij:

  • Parkeerplaats het Treeker Punt, Treekerweg in Woudenberg Plan route
     afspuitplaats aanwezig
  • Parkeerplaats aan de Dodeweg, 3832 RD in Leusden Plan route
GPS track
Download alle GPX bestanden (zip) Download route GPX

Er is een GPS-track bestand beschikbaar.

De startcoördinaten zijn: N 52.09206, E 5.36354.

Omgeving

Op Familielandgoed Den Treek-Henschoten gaat de droge natuur van de hoger gelegen Utrechtse Heuvelrug geleidelijk over in de natte natuur van de lagergelegen Gelderse Vallei. Deze geleidelijke overgang zorgt voor een spannend en gevarieerd landschap. Op het landgoed is veel van de oorspronkelijke natuur hersteld. Je vindt er natte heidevelden rond het Hazenwater en het grootste heidelint van Nederland waarop overwoekerde heide is opengemaakt en vergraste heide is geplagd. Den Treek-Henschoten is sinds 1807 een bosbouwlandgoed. De uitgestrekte bossen en statige lanen zijn hiervan nog steeds het levende bewijs. De houtproductie is van oudsher een belangrijk onderdeel binnen het beheer van het landgoed. De bossen worden beheerd volgens het principe van geïntegreerd bosbeheer, waarbij de verschillende functies van de bossen gezamenlijk worden gestimuleerd. Deze functies zijn: houtoogst, natuurbeleving en bosbeleving. Ook graast er een schaapskudde in het gebied. Door een afwisselende combinatie van cultuurhistorische en landschapselementen biedt Den Treek-Henschoten een grote landschappelijke diversiteit.

Aard van de route

De mountainbikeroutes Leusden (Treeker MTB Trail Noord) en Woudenberg (Treeker MTB Trail Zuid) zijn beiden gelegen op landgoed Den Treek-Henschoten, een privé landgoed. De routes zijn toegankelijk voor iedereen die in het bezit is van een Treeker MTB Vignet. De route bestaat voor een aanzienlijk deel uit nieuwgebouwde singletracks, waarbij optimaal gebruik is gemaakt van de hoogteverschillen van de stuwwal van de Utrechtse Heuvelrug en de stuifzandgebieden. Zo gaat de route bijvoorbeeld door gebieden met de veelzeggende namen als de Treekerduinen en de Binnenduinen. Grotendeels fiets je door de uitgestrekte bossen van het landgoed, maar ook over de heide van het Treeker Punt en langs het vennengebied ’t Hazenwater.

 

De route is eenvoudig te combineren met de mountainbikeroute Woudenberg (Treeker MTB Trail ZUID). Beide routes vormen een 8. De routes lopen dus een stuk gelijk op. De palen hebben daar zowel rode als blauwe routeaanduidingen.

Vignet informatie

Om de route te mogen rijden is een Treeker MTB Vignet verplicht. Het vignet is te koop in de webshop van het Landgoed Den Treek-Henschoten. 

Een Treeker jaarvignet kost € 30,00 en wordt na ontvangst van uw betaling als sticker per post toegestuurd. Een dagvignet kost € 6,00. Met de opbrengsten uit de verkoop van deze vignetten zullen de Treeker MBT Trail en de natuur daaromheen worden onderhouden.

Reacties

Beoordeel route
E.V. van Gils
21 augustus 2026
Droog
MTB - Hardtail

Gelukkig weer open, hier en daar beetje mul zand maar over het algemeen ligt het er goed bij.

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Bram
16 augustus 2026
Zonnig
e-MTB - Fully

Route afgesloten ivm droogte.

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Rudie
15 augustus 2026
Droog

Blauwe route tijdelijk afgesloten

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Bram
2 augustus 2026
Zonnig
e-MTB - Fully

Vanochtend rondje gereden vanuit leusden. Heel mul zand. Twee x onderuit in de slip en twee x opgevangen. leuk spannend.
Mul zand gaat tussen je oren zitten zeggen ze op de trail.
Ik wacht nu eerst tot t gaat regenen :-))
Bram (72jr)

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
JohnS
2 augustus 2026
Zonnig

Prachtige route met op dit moment mulle stukken. Ik fiets hier wekelijks. Twee weken geleden was het mulle niet te doen. Vorige week zondag bij regen plakte de bovenlaag als tape aan de banden. Route wordt goed onderhouden, maar tegen de huidige droogte is het bijna niet te doen. Ook sommige delen waar pas leem is gebruikt worden alweer mul.

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Melf
29 juli 2026
Droog

De route zojuist gedaan, veel klimmetjes zijn mul maar afdalingen ook, veel gaten in afdalingen en sommigen worden drops. Er mag wel eens gesnoeid worden. Er word weinig onderhoud gepleegd lijkt het wel. Dat vignet is een mooi verdienmodel, verder niet.. De route zit veel potentie in maar ben je net weer lekker op gang komt het volgende mulle klimmetje/afdaling of wortels op de verkeerde plek. Als beginner zou ik hier zeker niet fietsen!

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Mats
26 juli 2026
Droog

Leuke wandel route. Elk jaar weer hetzelfde liedje. Te weinig onderhoud en renovatie. Wel de hoofdprijs vragen maar echt investeren in een route die je 80-90% van een jaar goed kan rijden, ho maar. Investeren die zak met geld!

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Mario
23 juli 2026
Zonnig
MTB - Fully

Uitdagende en mooie route met wel erg veel los zand waardoor ik regelmatig van de fiets moest en een paar keer het zand van heel dichtbij heb gezien. Verder variatie genoeg.

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
Peter
15 juli 2026
Zonnig
MTB - Hardtail

Fiets deze route redelijk vaak, maar door het mulle zand is het op dit moment niet leuk meer. Veel moeten lopen en een paar keer gevallen. Maar de omgeving blijft mooi. Hopen op wat regen,

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling
MTB-11
14 juli 2026
Zonnig
MTB - Hardtail

Nu 4-5 keer gereden. Waanzinnig mooie omgeving allereerst. Heide, heuveltjes, bos…. Altijd wel wat leuke dieren en vogels te zien.
Zeer goede bewegwijzering. Erg goed onderhouden.

Ik heb sinds april een MTB dus ben nog een behoorlijke beginner. Qua afstand en intensiteit behoorlijk pittig.

Droge weer laat zoals hieronder beschreven zijn sporen na. Maar goed daar kan de trail niks aan doen lijkt me.

En dan de prijs, 30 euro voor een heel jaar inclusief parkeergelegenheid. Spotgoedkoop

Zwaarte parcours
Techn. moeilijkheid
Hoogteverschil
Bewegwijzering
Alg. beoordeling