Asten
Lengte: 35.5 km *
Hoogtemeters: 205
Score:
3.22

* Gemeten afstand kan afwijken van officiële afstand

Plaats: Asten
Lengte van de route: De route in Asten kent verschillende mogelijkheden. Er kan 3, 4, 9 of 10,5 kilometer gefietst worden.
Markering: De route is gemarkeerd met houten palen met in het rood het internationale MTB-teken (driehoek met daaronder 2 rondjes).
Startlocatie: Je kunt de route starten bij:
- Recreatiepark Oostappen, Kranenvenweg 23 te Asten-Ommel
- VVV Asten, Burgemeester Wijnenstraat 1, 5721 AG in Asten
Omgeving: De route in Asten is gelegen in het natuurgebied De Peel. De Peel, gelegen op de grens tussen Brabant en Limburg, is een lust voor het oog. Prachtige moerassige gebieden, vaarten en kanalen met gezellige plaatsen die u volop te bieden hebben. De 'kern' van het Brabantse Peelgebied wordt gevormd door de gemeenten Asten, Deurne, Gemert-Bakel en Someren.
Aard van de route: De route voert door verschillende bosgebieden ten noorden en ten zuiden van Asten. Het is dan ook de terreinverschillen die de route interessant maken. Zo rijd je door De Schietbaan, een wandelbos met een niet meer gebruikte toneelberg. In Oostappen bevinden zich zandverstuivingen uit de oudheid en in de Polderse bossen zie je natuurlijke glooiingen uit de IJstijd. De Dennendijkse bossen daarentegen zijn wat moderner, met rechte en kronkelige paden.
Het gehele parcours kan als 'pittig' omschreven worden. Toch zijn de routes ook voor minder getrainde terreinfietser goed te fietsen. De geasfalteerde verbindingsroutes zijn waarschijnlijk een welkome afwisseling na het klimmen en dalen!!
Op de route is een verbindingsroute aangegeven naar de MTBroute van Liessel die weer verbonden is met de routes Deurne en Vlierden.
Info: VVV de Kempen-de Peel, 040-2323162
GPS track: Er is een GPS-track bestand beschikbaar.
Klik HIER om het bestand te downloaden.
De startcoordinaten zijn: N 51.24.253 / E 5.45.0897.

Rate-a-Route: Heb je deze route gereden? Geef dan een reactie: Klik HIER

 Reactie: 1
Naam: Nico Weer: Bewolkt
Datum: 28-07-2017
Reactie: Voor het eerst deze Aangenaam verrast moet ik zeggen. Begonnen met de route in Asten (rode bordjes). Heb de gps route gedownload ,maar deze week op veel plaatsen af van de bewegwijzerde route. Veel single trails en niet al te zwaar. Weinig hoogteverschil. Mooie omgeving en zeker een route die ik vaker zal gaan rijden. Op sommige punten staan de bordjes een beetje vreemd opgesteld waardoor je soms verkeerd rijdt.
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Techn. moeilijkheid makkelijk   moeilijk
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 2
Naam: MRC Weer: Zonnig
Datum: 21-07-2017
Reactie: Het stuk Dennendijkse bossen gereden icm Liessel en Vlierden.
In mijn herinnering was Denn.bos een niet te doen stuk en was vandaag erg positief verrast. De route heeft een metamorfose ondergaan die dit gedeelte veel en veel beter maakt. Flow en single track. Harstikke goed! Nog iets te wensen? Ja, zou mooi zijn als Oostappen ook op de schop gaat. Is al jaren hetzelfde, de start ligt verkeerd (beter bij de picknicktafel Diesdonkerweg, kun je dit gedeelte van het bos ook meer gebruiken) en gedeelte Kranenven meer flow en beter gebruik maken van de zandheuvels. Daarna een perfecte ronde aan routes in de regio Asten-Deurne-Helmond-Meijel.

 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 3
Naam: John Weer: Zonnig
Datum: 05-06-2017
Reactie: Geprobeerd om de complete route te fietsen,wat zijn de verbindingstukken van het ene naar het andere bos slecht bewegwijzerd. Zonder navigatie niet te doen. De route in het Dennedijksebos is leuk om te fietsen. Hier is ook werk in gestoken. Als ze nu is wat meer stickers/bordjes plaatsen op de "tussen" stukken, dan is dit een rondje met potentie.
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 4
Naam: Linda Weer: Droog
Datum: 16-05-2017
Reactie: Vandaag het deel in de Dennendijkse bossen gefietst en daar was weer een leuk nieuw stuk singletrack aangelegd, super! De route is in de afgelopen 2 jaar enorm veranderd, in positieve zin!
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 5
Naam: anonimus Weer: Bewolkt
Datum: 04-02-2017
Reactie: Geen bal aan. Meer verbinding dan route; de stukjes route liggen vol met blad (en dus glad) en ieder beetje flow dat er in de route had kunnen zitten is eruit gehaald door veel meer-dan-haakse bochten.
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 6
Naam: J vd B Weer: Bewolkt
Datum: 06-01-2017
Reactie: er even tussen uit
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 7
Naam: Medic Weer: Bewolkt
Datum: 03-07-2016
Reactie: De rode route gereden. Mooie route. Alleen lag er teveel water van de afgelopen dagen. Grote plassen waar lastig doorheen te komen is. Bijna geheel single track.
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 8
Naam: TSM Weer: Zonnig
Datum: 08-06-2016
Reactie: Zoals eerder beschreven; een rauw en ruig parcours. Of je daar van houd, is persoonlijk.

Wat niet persoonlijk is, is de bewegwijzering en het onderhoud van de track. Meerdere malen moet je bij een splitsing echt zoeken naar het volgende pijltje. Ook de verbindingsroute richting de Schietbaanse Bossen is slecht aangegeven. Dat is jammer.

Op de route moet de fiets een paar keer! opgetild worden, omdat er teveel en te dikke takken in de weg liggen. Ook hangt er halverwege, midden op de track, opeens een schommel aan een boom. Haha :-) daar moet je echt langs manoeuvreren.

Kortom: ruige en rauwe route, maar slechte bewegwijzering en slecht onderhouden
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 9
Naam: René XTC Weer: Droog
Datum: 28-05-2016
Reactie: Alleen Dennedijkse stuk gedaan van Asten, samen met Liesselroute . Dennedikse route is nu een Rauwe en mooie track geworden met diverse nieuwe singeltraks !! Moet inderdaad nog ietsjes meer ingereden worden ,maar is gewoon een stoere route net als Liessel. Gewoon Genieten !!!
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

 Reactie: 10
Naam: Martijn Weer: Bewolkt
Datum: 29-05-2016
Reactie: Route dennendijkse bossen lang niet meer gereden. Heren goed bezig. Zijn er weer een mooie route van aan het maken. Heerlijke route icm Neerkant gereden.
 Beoordeling:
Zwaarte parcours licht   zwaar
Hoogteverschil weinig   veel
Bewegwijzering slecht   goed
Alg.beoordeling slecht   goed
Naar boven

Gratis MTB Magazine

imbfreemagazine

Facebook

Twitter

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fcloc9 #eef12140 #200714072153