De moeilijkheidsgraad van deze route is rood (moeilijk).
Je kunt de route starten bij:
Er is een GPS-track bestand beschikbaar.
De startcoördinaten zijn: N 52.015585, E 5.472903.
De routes zijn gelegen op de Utrechtse Heuvelrug. Na de Veluwe is de Heuvelrug het grootste bosgebied van Nederland. De vele heuvels zijn ontstaan in de een na laatste ijstijd, meer dan 130.000 jaar geleden.
Het ijs stuwde zand en stenen op tot een langgerekte stuwwal van het Gooimeer bij Huizen tot de Grebbeberg bij Rhenen.
De bossen zijn grotendeels van latere tijd. In de vroege middeleeuwen maakten de oorspronkelijke bossen plaats voor landbouw en vooral veeteelt. De heidevelden (bijvoorbeeld het Leersumse veld) en de stuifzanden (zoals de Soesterduinen) herinneren nog aan die tijd. Pas in de 19e en 20e eeuw kwam de grootschalige herbebossing op gang. In eerste instantie voor de houtproductie. Tegenwoordig komt de variatie in bomen, struiken en planten terug die hoort bij een gezond bos.
Het gebied staat bekend om zijn enorme hoeveelheid broedende vogelsoorten. In het terrein tref je grote hoogteverschillen aan van 8 t/m 69 meter boven NAP.
De route Amerongen ligt in het deel dat van oorsprong 2 landgoederen waren: het Amerongse bos en het Zuilensteinse bos. De route loopt afwisselend over vlakke en heuvelachtige delen van de Utrechtse Heuvelrug. De route is een afwisselende route met veel singletracks, brede lange klimmen en leuke uitdagende afdalingen.
Deze route kan gecombineerd worden met de routes in Rhenen, Kwintelooijen en Leersum.
VVV Amerongen, 0343-452020
Het is NIET toegestaan om bij de Harry Slinger afdaling weer naar boven te rijden, ook niet via een eigen bedachte route. Er mag niet gefietst worden buiten de aangegeven routes (fietspaden en MTB routes). Dit geldt voor het gehele Nationaal park Utrechtse Heuvelrug.
De Samenwerking MTB Utrechtse Heuvelrug is ontstaan vanuit de wens om de tegenstellingen tussen terreineigenaren, natuurbeheerders en mountainbikers te overbruggen. De mountainbikers willen graag de ruimte om hun sport te kunnen beoefenen.
Onderhoud en ontwikkelingen over de route zijn te volgen via Facebook.
Deze publieksprijs is de meest prestigieuze erkenning die een vereniging (routebouwers en/of onderhoudsgroepen) kan ontvangen voor de beste MTB Trail op grond van onderhoud en rijervaring. De stemming wordt jaarlijks georganiseerd door MTBTrailAwards
Om de routes op de Utrechtse Heuvelrug te mogen berijden is een vignet nodig. De opbrengst van het vignet, die voor € 7,50 te koop is, komt ten goede aan het onderhoud, vernieuwing en uitbreiding van de routes op de Utrechtse Heuvelrug.
Klik HIER voor aanschaf van het (digitale) vignet
MTB clinics voor beginners, gevorderden, gezinnen en bedrijven. Op een unieke privé-locatie in het bos aan de MTB route Leersum. Ervaren en gediplomeerde instructeurs met eigen clinicvelden, trainingsparcours & skillspark. Alle rust en ruimte om te oefenen. Als je (nog) geen mountainbike hebt kun je deze bij ons huren. - MTB Gids Heuvelrug
Reacties
Beoordeel routeHeerlijke route. In de ochtend flink geregend, maar denk dat dat de route goed heeft gedaan, want prima begaanbaar.
Blijft een prachtige rode route en gereden met mijn 2 zoons van 11 en 13 jaar oud.
Er is 1 omleiding, ik denk ivm onderhoud.
Het laatste stuk voor de bergweg is afgesloten en de omleiding is prima aangegeven, maar is ook gewoon rechtdoor over het voetpad en aan het einde een scherpe bocht naar links. Lekker snel naar beneden, maar denk aan de voetgangers!
Mooie geweldige MTB route heel veel kombochten zeker het Harry Slinger stuk in de route is fantastisch om te rijden.
Ondanks de regen van de dag er voor een paar 'hondenplasjes'. Aantal plekken goed gerepareerd en schade van de droogte was er eigenlijk niet. De Turtle track is een leuke toevoeging aan de route om ook je technische skills m.b.t. het korte draaien en keren te oefenen. (Maar als je voor de 'KOM' ga kan je hem beter links laten liggen)
Top route, wel wat onderhoud vandaag
Wat een geweldige route en ligt er ondanks droogte goed bij. Hoogtemeters, draaien, keren en geweldige afdalingen. In Limburg Vijlen/Gulpen gevaarlijke geulen in de afdalingen, brede paden en ook last van wandelaars en nauwelijks onderhoud. Wat is het hier goed geregeld, ook de site en vignet.
Beste e-biker.
Als je sneller bent omdat je een e-bike rijdt wil niet zeggen dat je meer rechten hebt of dat je een ander van het parcours moet drukken.
In de wielrennerij hebben we de term “achter” dan kan je daarmee wordt bedoeld dat er een snellere weggebruiker aankomt. Gebruik dat dan ook of doe een bel op je fiets
E-bikers zijn inmiddels de fat-bikes van het mountainbiken geworden
Leuke route en mooi weer, heerlijke flow maar ben route in Zuid-Limburg gewend met grote hoogte verschillen. Toch leuk.
Net als Leersum ligt de trail er uitstekend bij. Een gedeelte is nog afgesloten (of heeft dat een andere reden?). Omleiding staat goed aangegeven. Blijft een heerlijk parcours in combinatie met Leersum.
Mooie TTF’s erin, heerlijk! Jammer dat ook hier weer grint wordt gebruikt. Voorwiel glijdt op snelheid in de bochten weg. Micht je wat rustiger fietsen heb je hier overigens geen last van. Wil je knallen? Pak leersum!
Ligt er weer prachtig bij!